Tepebaşı Elektronik Bacak Protezi ve Bacak Protezi Uygulama Merkezi

Tepebaşı Elektronik Bacak Protezi ve Bacak Protezi Uygulama Merkezi +90 212 219 39 22

Dinamik Ortopedi olarak Tepebaşı protez-ortez uygulama merkezi hizmetlerini en iyi şekilde vermekteyiz. Yerimiz her ne kadar İstanbul’da olsada yapılacak tüm işlemleri sizleri buraya davet edip yada gerekirse bizlerde gelip yapmaktayız.

Tepebaşı C-Leg Bilgisayar Kontrollü Protez Bacak Uygulamaları Merkezi

C-Leg 125 kg beden ağırlığına kadar diz üstü amputeler için uygundur. Hem aktif hastalar hem de emniyet gereksinimi yüksek yaşlı hastalar C-Leg’in avantajlarından faydalanabilirler. Yelpaze;genç bir anneden ve serbest meslek sahibi işletmeciden halen aktif yaşlı insanlara kadar uzanır.

C-Leg geliştirilirken yürümenin tüm evrelerinde mümkün olan en yüksek güvenliğin sağlanması ön planda tutulmuştur. C-Leg,kapsamlı yazılım parametreleri üzerinden akıllı şekilde kontrol edilir. C-leg düzenli olarak yürümenin hangi aşamasında bulunduğunuzu algılar. Bir adım siklüsü boyunca C-Leg’e o anki yürüme statüsü hakkında 50 ölçüm değeri ulaşır. Bir diz açısı sensörü,ilgili adım uzunluğu ve adım frekansına bağlı olarak salınım fazında dinamik kontrol için gerekli bilgileri aktarır. Tüp adaptöründe bulunan moment sensörü ise duruş fazının emniyete alınması için topuğun yere teması ve ayak ucuna binen yükle ilgili verileri belirler.

Servo motorlar gerekli amortismanın sağlanması için hidrolik subaplarını ayarlar topuğun yere temasından hafifçe salınım fazına geçiş için yüksek ölçüde güvenlidir. Ayarlar gerçek zamanda oluşur. Yavaş veya hızlı yürüdüğünde. Bütün ölçüm ve ayar işlemleri mikro prosesörler üzerinden koordine edilir.C-Leg,ölçüm değerlerinive bireysel program parametrelerini dikkate alarak kendini farklı durumlara göre ayarlar. Sorunsuz hareket edebilirsiniz. İster merdiven inerken, isterse eğim aşağıya veya farklı zemin yapıları üzerinde yürürken protezinize konsantre olmanız artık gerekmez ve ayrıca yürürken belirgin şekilde daha az enerji harcarsınız. Attığınız her adıma dikkat etmenize gerek kalmaz .C-Leg yürümenin yeni boyutudur.

Tepebaşı Rel-K Elektronik Protez Bacak Uygulama Merkezi

REL-K’nın üstün performansı, eşsiz tasarımı, en ince detaylarda dahi güvenliğe yer veren yapısı, son teknoloji ürünü sensörleri ve 4 mod özelliği ile hareketlerinizde özgürlüğün ve rahatlığın tadına varın. İtalyan Rizzoli Ortopedia firmasınca üretilen REL-K’nın amacı; diz eklemlerinden şikayetçi olan kullanıcıların hayatı hiçbir hareketten ödün vermeden dolu dolu yaşamasını sağlamaktır. O halde ne duruyorsunuz? Diz eklemlerinizden şikayetçiyseniz siz de bir REL-K alın ve hak ettiğiniz özgürlüğü dilediğinizce yaşayın.

Rel – K

Rizzoli Ortopedia firmasınca üretilen REL-K Elektronik Diz Eklemleri, alt ekstremite hastalarının hareket ve rehabilitasyon sorunlarını çözmek üzere geliştirilen yeni bir üründür. İçeriğinde bulunan yeni sensör sistemi sayesinde REL-K; yürüyüş devri süresince saniyede 1000 defaya kadar olmak üzere uygulanan güç seviyelerini tespit edebilir. Bunun için optimal kontrollü fren etkisi yaratan bir sistem kullanılır ve bu sistem sayesinde kişinin kendisini ve engelli uzvunu  çeşitli koşullara ve zorluklara karşı adapte edebilmesi mümkündür. Sistem bazı verileri saklar ve bunlara ulaşmak her zaman mümkündür.   

REL-K en ince detayı dahi kullanıcının rahatını ve güvenliğini düşünecek şekilde tasarlamıştır. Kullanıcıya verilen uzaktan kumanda sayesinde REL-K farklı ayarlara getirilerek 4 ayrı modda kullanılabilir. Protez uzmanı protezin takılma aşamasında kullanıcı ile görüşür ve kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak mod bu aşamada belirlenerek protez uzmanı tarafından etkin hale getirilir. İlerleyen zamanlarda da ayar yapmak elbette ki mümkündür. REL-K diz eklemini kullanırken ayak ile bağlantı sağlamak adına ilave parça kullanmanız gerekmez. Eklem parçası tek başına bir bütünü teşkil edecek şekilde tasarlanmıştır. 

Tepebaşı Power Knee Elektronik Bacak Protezi Uygulama Merkezi

Diz üstü kullanıcıları için dünyanın ilk ve tek servo motorlu dizaynı olan Power Knee son derece akıllı bir diz eklemidir. Özellikle çökme kalkma, merdiven çıkma inme ve engellerden geçmek için dizayn edilmiştir. Power Knee adeta kullanıcının uzuvunun devamı niteliğindedir.

TASARIM

Kullanıcının daha önce mümkün olandan daha karmaşık faaliyetlerini gerçekleştirmesine izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Power Knee içinde güç üretmekte benzersiz bir yapıya sahiptir.Protezin dış tasarımı adeta kullanıcının diz altını andırmaktadır. Tüm sensörler, elektronik işlem ünitesi, diz hareket merkezi ve güç kontrol ünitesi ve yapay zeka sistemin içine gizlenmiş olup, genel görüntüye katkıda bulunmaktadır. Dışarıdan bakıldığında şekil olarak alt baldır görünümündedir.

Alüminyum kasaya monteli şarj ünitesi, dizin ihtiyacı olan gücü üretecek kapasitede olup, kolayca değiştirebilme ve şarj edilebilme özelliğindedir. Kullanıcının kolayca şarj ünitesine erişebilmesi için tasarlanmıştır.

TEKNOLOJİ

İvme, jiroskop, bir tork sensörü ve yük hücresi kombine bir şekilde diz konum ve hareketini izlemek için birlikte çalışır. Veriler, gelişmiş yapay zeka sayesinde kullanıcının bir sonraki hareketini tahmin etmek için tasarlanmıştır.Sırt, kalça ve bacak üzerindeki gerilimi en aza indirgemek için yardımcı yüksek verimli yürüyüş simetrileri geliştirilir.

Elektromekanik aktüatör merdivenlerde aktif kaldırma gücü, yokuşlarda ya da düz bir zeminde yürüyüş için hafif tahrik gücünü ayarlar. Bu sayede kullanıcının bulunduğu duruma göre dizi güç üretmiş olur.

Lisanslı Power Logic yazılımı sayesinde, kullanıcılar bluetooth üzerinden fitnes gibi çeşitli aktivasyonlarına göre ayarlayabilirler. BU özelliği sayesinde diz tamaen kişisel ihtiyaçlara göre ayarlanabilir.Bacak zemin ile temas ettiğinde torkmetre sayesinde zemine uygulanan basınç ölçülür ve şok emiciler vasıtasıyla kalçadan itibaren doğal sıçrama hissi oluşturulur. Bu özelliği diğer diz eklemlerinden ayırıcı bir önemli bir unsurdur. Diğer diz eklemlerinde sadece burkulmalara karşı direnç oluşturulur. Power Knee bu özelliği sayesinde alanında tekdir.

Amputasyon Seviye:POWER KNEETransfemoral
POWER KNEE EUP *İkili Transfemoral 
Tek taraflı kalça dezartikülasyonu 
Tek taraflı Hemipelvektomi
Max Hasta Ağırlık:165kg (£ 363)
POWER KNEE Ürün Bilgileri
Net Ağırlık:2.7kg (£ 6) w / 0 pil
Pil Ağırlık:0,49 kg (1,1 £)
Yükseklik inşa:275mm (10 13/16 “)
Diz Fleksiyon:120
Minimum Açıklık:380 mm (14 15/16 “)
Diğer:Alüminyum Çerçeve İnşaat
İç Uzatma Yrd

Tepebaşı Proprio Foot Elektronik Bacak Protezi Uygulama Merkezi

Össur, ürünlerinin işlevselliğini iyileştirmek için sürekli olarak çalışmaktadır. Daha güçlü ve sağlam duruş, daha sağlam bir motor, daha uzun pil ömrü ve daha geniş bir kullanıcı aralığı gibi çok sayıda avantaj sunan yeni PROPRIO FOOT şimdi her zamankinden daha iyi.

Proprıo Foot

Tepeler, basamaklar ve inişli çıkışlı zeminler; bir uzvunu kaybetmiş olan insanlar, sürekli olarak dünyalarının düz olmadığının farkındadırlar. Össur bu nedenle Biyonik Teknoloji alanında geliştirdiği benzersiz özellikleri alıp PROPRIO FOOT ürününe uygulamıştır. Güvenli yerden yükseklik, akıllı yüzey adaptasyonu ve aktif, doğal hareket bu akıllı cihazı günümüzde piyasada sunulan en gerçek gibi olan protez ayak haline getirmektedir.

GÜVENLİ

Motorlu bilek hareketi, yerden daha fazla yükseklik sağlayarak güvenli ve kendinden emin bir yürüme şekline destek olur. PROPRIO FOOT, sallanma aşamasında ayak başparmağını tam doğru anda kaldırarak takılma düşme riskini azaltır. Ayağın açısını gerektiği gibi değiştirir ve dizler, kalçalar ve sırt üzerinde yükü hafifletmeye yardımcı olan güvenli ve konforlu bir yürüme şekli için doğal bilek hareketini taklit eder.

Güvenli avantajları:

  • Motorlu bilek hareketi düşme riskini azaltır
  • Daha yüksek güvenlik ve yürüme kalitesi
  • Dizler, kalçalar ve sırt üzerinde daha az yük

Sallanma aşaması esnasında PROPRIO FOOT’un otomatik dorsifleksiyonu, protezin zemin, kaldırım taşları ve diğer yüzey düzgünsüzlüklerinden aktif ve güvenli bir şekilde geçmesine yardımcı olur. Daha güvenli ve enerji bakımından verimli olan bu hareket tökezleme riskini azaltır ve kalçayı kaldırma ihtiyacını ortadan kaldırır. PROPRIO FOOT, bunun yanı sıra kullanıcının kalkarken veya otururken her iki ayağını (sadece bir tanesi yerine) dizlerinin arkasına kıvırmasına imkan sunarak hareketi daha etkili, doğal ve simetrik bir hale getirir.

ADAPTİF

Akıllı yüzey adaptasyonu, eğimli yerlerde ve merdivenlerde benzersiz stabilite, etkinlik ve konfor sağlar. PROPRIO FOOT yokuşları/inişleri otomatik olarak algılar ve yerden daha fazla yükseklik sağlamak için uygun şekilde adapte olur. Merdivenlere etkili bir şekilde tepki vererek çıkış ve inişleri kolaylaştırır.

Adaptif özellikler:

  • Güvenli bir geçiş için akıllı yüzey adaptasyonu
  • İnişlerde, yokuşlarda ve merdivenlerde benzersiz stabilite, etkinlik ve konfor
  • En yüksek seviyede zemin uygunluğu

DOĞAL

PROPRIO FOOT, doğal bir şekilde hareket ederek kullanıcının kendine olan güvenini arttırır. Farklı ayakkabılara uyum sağlayabildiğinden simetri ve protezin ayarını korurken aynı zamanda ayakkabıların değiştirilmesine imkan sunar. Kullanıcı oturur konumdayken otomatik olarak zemine doğru düzleşir ve daha istikrarlı ve doğal bir görünüm sağlar.

Doğal avantajları:

  • Düz zeminde yumuşak yürüme deneyimi
  • Ayakkabı değiştirirken simetriyi ve ayarı korur
  • Sandalyeden kalkma modu ve rahat mod

PROPRIO FOOT’ un çalışma şekli nedeniyle daha simetrik ve hiza elde edilir ve bunun sonucunda da yürüme şekli çok daha doğaldır. Ayak, hızlı ve kolay bir şekilde çok sayıda ayakkabıya adapte olur, hizayı her zaman mükemmel bir şekilde korur ve ayağı  hareket ettirme işlemi öncekinden daha da doğal ve konforlu bir şekilde gerçekleştirilir. Ayak bunun yanı sıra kullanıcı oturduğunda daha normal bir görünüm sağlamak için ayak başparmağının aşağıya doğru bırakmasını sağlar.

Patentli EVO (Enerji Vektörü Optimizasyonu), zemin reaksiyon kuvvetlerinin transferini daha etkili bir hale getirerek yumuşak bir geçiş hareketi yaratır ve böylece zemin ile uyumu ve bilek kontrolünü iyileştirmeye yardımcı olur.

PROPRIO AYAK Kullanıcı Bilgileri
Amputasyon seviyesi:Transtibial
Etki düzeyi:Orta için düşük
Max Hasta Ağırlık:125kg (£ 276)
PROPRIO AYAK Ürün Bilgileri
Garanti: 24 ay sınırlı garanti.

Dinamik Ortopedi olarak birçok elektronik bacak protezini uygulayabilmekteyiz bunlardan bazıları ağaşıda yer almaktadır.

Limb Logic vs Elektronik Vakum Sistemi

Rheo Elektronik Diz Eklemi

Harmony sistem

Genium

Plie Elektronik Diz Eklemi

Hemen Arayın