Sporcu Protezleri

Sporcuların branşına göre tasarlanan, rahat hareket edebilme amaçlı, itme fazı güçlü olan ve potansiyel enerjiyi kinetik enerjiye dönüştürme yönü olan protez çeşitleridir.Merkezimizde sporculara yönelik uygulamalar yapılmaktadır.

1-Cheetah ®

Cheetah atletizm sporu üretilmiş için özel bir ayakdır. Üstün işlevselliği nedeniyle, Cheetah profesyonel sporcuların favori tercihidir. Diz altı ve diz üstü amputasyonlarında uygulanabilir bir ayak çeşididir. Sprint için özel ayak modülü vardır. 250 mm.ye kadar laminasyon konektörü mevcuttur. Daha fazla ayrıntılar  için uzmanımızla görüşebilirsiniz.

2-Flex-Sprint

Cheetah modelinden farkı laminasyon konektörünün olmayışı ve sadece diz altı amputasyonları için uygun olmasıdır. Yüksek hızlar için uygundur. Daha fazla ayrıntılar  için uzmanımızla görüşebilirsiniz.

3-Nike Sole with Flex-Run

Ampute aktifler için tasarlanan Össur Flex-Run, dünyaca ünlü spor markası Nike ın, bu ayak için özel olarak geliştirdiği tabanıyla entegre olmuştur. Bu kombinasyon sayesinde kullanıcı parkta rahat koşabilir, jogging yapabilir, günlük hayattaki açık alan spor faaliyetlerini yerine getirebilir.