Proprio Foot Protez

Össur, ürünlerinin işlevselliğini iyileştirmek için sürekli olarak çalışmaktadır. Daha güçlü ve sağlam duruş, daha sağlam bir motor, daha uzun pil ömrü ve daha geniş bir kullanıcı aralığı gibi çok sayıda avantaj sunan yeni PROPRIO FOOT şimdi her zamankinden daha iyi.

Proprio Foot

Tepeler, basamaklar ve inişli çıkışlı zeminler; bir uzvunu kaybetmiş olan insanlar, sürekli olarak dünyalarının düz olmadığının farkındadırlar. Össur bu nedenle Biyonik Teknoloji alanında geliştirdiği benzersiz özellikleri alıp PROPRIO FOOT ürününe uygulamıştır. Güvenli yerden yükseklik, akıllı yüzey adaptasyonu ve aktif, doğal hareket bu akıllı cihazı günümüzde piyasada sunulan en gerçek gibi olan protez ayak haline getirmektedir.

GÜVENLİ

Motorlu bilek hareketi, yerden daha fazla yükseklik sağlayarak güvenli ve kendinden emin bir yürüme şekline destek olur. PROPRIO FOOT, sallanma aşamasında ayak başparmağını tam doğru anda kaldırarak takılma düşme riskini azaltır. Ayağın açısını gerektiği gibi değiştirir ve dizler, kalçalar ve sırt üzerinde yükü hafifletmeye yardımcı olan güvenli ve konforlu bir yürüme şekli için doğal bilek hareketini taklit eder.

Güvenli avantajları:

  • Motorlu bilek hareketi düşme riskini azaltır
  • Daha yüksek güvenlik ve yürüme kalitesi
  • Dizler, kalçalar ve sırt üzerinde daha az yük

Sallanma aşaması esnasında PROPRIO FOOT’un otomatik dorsifleksiyonu, protezin zemin, kaldırım taşları ve diğer yüzey düzgünsüzlüklerinden aktif ve güvenli bir şekilde geçmesine yardımcı olur. Daha güvenli ve enerji bakımından verimli olan bu hareket tökezleme riskini azaltır ve kalçayı kaldırma ihtiyacını ortadan kaldırır. PROPRIO FOOT, bunun yanı sıra kullanıcının kalkarken veya otururken her iki ayağını (sadece bir tanesi yerine) dizlerinin arkasına kıvırmasına imkan sunarak hareketi daha etkili, doğal ve simetrik bir hale getirir.

2-ADAPTİF

Akıllı yüzey adaptasyonu, eğimli yerlerde ve merdivenlerde benzersiz stabilite, etkinlik ve konfor sağlar. PROPRIO FOOT yokuşları/inişleri otomatik olarak algılar ve yerden daha fazla yükseklik sağlamak için uygun şekilde adapte olur. Merdivenlere etkili bir şekilde tepki vererek çıkış ve inişleri kolaylaştırır.

Adaptif özellikler:

  • Güvenli bir geçiş için akıllı yüzey adaptasyonu
  • İnişlerde, yokuşlarda ve merdivenlerde benzersiz stabilite, etkinlik ve konfor
  • En yüksek seviyede zemin uygunluğu

DOĞAL

PROPRIO FOOT, doğal bir şekilde hareket ederek kullanıcının kendine olan güvenini arttırır. Farklı ayakkabılara uyum sağlayabildiğinden simetri ve protezin ayarını korurken aynı zamanda ayakkabıların değiştirilmesine imkan sunar. Kullanıcı oturur konumdayken otomatik olarak zemine doğru düzleşir ve daha istikrarlı ve doğal bir görünüm sağlar.

Doğal avantajları:

  • Düz zeminde yumuşak yürüme deneyimi
  • Ayakkabı değiştirirken simetriyi ve ayarı korur
  • Sandalyeden kalkma modu ve rahat mod

PROPRIO FOOT’ un çalışma şekli nedeniyle daha simetrik ve hiza elde edilir ve bunun sonucunda da yürüme şekli çok daha doğaldır. Ayak, hızlı ve kolay bir şekilde çok sayıda ayakkabıya adapte olur, hizayı her zaman mükemmel bir şekilde korur ve ayağı  hareket ettirme işlemi öncekinden daha da doğal ve konforlu bir şekilde gerçekleştirilir. Ayak bunun yanı sıra kullanıcı oturduğunda daha normal bir görünüm sağlamak için ayak başparmağının aşağıya doğru bırakmasını sağlar. Patentli EVO (Enerji Vektörü Optimizasyonu), zemin reaksiyon kuvvetlerinin transferini daha etkili bir hale getirerek yumuşak bir geçiş hareketi yaratır ve böylece zemin ile uyumu ve bilek kontrolünü iyileştirmeye yardımcı olur.

Dinamik ortopedi firması, protez kullanıcılarına yönelik çözümler sunan bir firma olarak, Proprio Foot Protez adlı özel bir protez çeşidi üretmektedir. Proprio Foot Protez, kullanıcılara doğal ve rahat bir hareket deneyimi sunan özel bir protezdir.

Proprio Foot Protez’in en önemli özelliği, kişinin hareketlerine uyum sağlamasıdır. Bu protez, doğal bir adım atma hareketi sırasında ayak bileği ve ayak eklemlerinin hareketlerini taklit eder. Böylece, kullanıcıya normal bir adım atma hissi verir ve yürüme işlemini daha rahat hale getirir. Proprio Foot Protez, kullanıcının yürüme sırasında ağırlık merkezini dengeli bir şekilde dağıtmasına da yardımcı olur. Bu, kullanıcının yürüme sırasında düşme riskini azaltır ve güvenliği artırır.

Proprio Foot Protez, her türlü zemine uyum sağlar. Bu protez, engelli kullanıcıların yürüyebileceği her türlü yüzeyde stabil bir şekilde durabilir. Bunun nedeni, protezin, ayak bileği ve ayak eklemlerinin hareketlerini doğru bir şekilde taklit etmesidir. Böylece, kullanıcının adım atma esnasında zemine uyum sağlaması kolaylaşır.

Proprio Foot Protez, aynı zamanda dayanıklı bir protezdir. Bu protez, sağlam ve güçlü malzemeler kullanılarak üretilir. Protezin parçaları, aşınmaya karşı dayanıklıdır ve protezin uzun ömürlü olmasını sağlar.

Proprio Foot Protez, kişinin yaşam kalitesini artıran bir protezdir. Bu protez, kullanıcılara normal bir yaşam sürdürme imkanı sunar. Kullanıcılar, protez sayesinde normal aktivitelerini sürdürebilirler ve günlük hayatın birçok zorluğunu aşabilirler. Protezin rahatlığı ve doğallığı, kullanıcıların günlük hayatlarında daha bağımsız olmalarına ve özgüvenlerinin artmasına yardımcı olur.

Sonuç olarak, Proprio Foot Protez, dinamik ortopedi firması tarafından üretilen özel bir protez, kullanıcılara doğal bir hareket deneyimi sunar. Protez, ayak bileği ve ayak eklemlerinin hareketlerini doğru bir şekilde taklit eder ve kullanıcıya normal bir adım atma hissi verir. Böylece, yürüme işlemi daha rahat ve güvenli hale gelir.