Power Knee

Diz üstü kullanıcıları için dünyanın ilk ve tek servo motorlu dizaynı olan Power Knee son derece akıllı bir diz eklemidir. Özellikle çökme kalkma, merdiven çıkma inme ve engellerden geçmek için dizayn edilmiştir. Power Knee adeta kullanıcının uzuvunun devamı niteliğindedir.

1-Tasarım

Kullanıcının daha önce mümkün olandan daha karmaşık faaliyetlerini gerçekleştirmesine izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Power Knee içinde güç üretmekte benzersiz bir yapıya sahiptir.Protezin dış tasarımı adeta kullanıcının diz altını andırmaktadır. Tüm sensörler, elektronik işlem ünitesi, diz hareket merkezi ve güç kontrol ünitesi ve yapay zeka sistemin içine gizlenmiş olup, genel görüntüye katkıda bulunmaktadır. Dışarıdan bakıldığında şekil olarak alt baldır görünümündedir. Alüminyum kasaya monteli şarj ünitesi, dizin ihtiyacı olan gücü üretecek kapasitede olup, kolayca değiştirebilme ve şarj edilebilme özelliğindedir. Kullanıcının kolayca şarj ünitesine erişebilmesi için tasarlanmıştır.

2-Teknoloji

İvme, jiroskop, bir tork sensörü ve yük hücresi kombine bir şekilde diz konum ve hareketini izlemek için birlikte çalışır. Veriler, gelişmiş yapay zeka sayesinde kullanıcının bir sonraki hareketini tahmin etmek için tasarlanmıştır.Sırt, kalça ve bacak üzerindeki gerilimi en aza indirgemek için yardımcı yüksek verimli yürüyüş simetrileri geliştirilir. Elektromekanik aktüatör merdivenlerde aktif kaldırma gücü, yokuşlarda ya da düz bir zeminde yürüyüş için hafif tahrik gücünü ayarlar. Bu sayede kullanıcının bulunduğu duruma göre dizi güç üretmiş olur. Lisanslı Power Logic yazılımı sayesinde, kullanıcılar bluetooth üzerinden fitnes gibi çeşitli aktivasyonlarına göre ayarlayabilirler. BU özelliği sayesinde diz tamaen kişisel ihtiyaçlara göre ayarlanabilir.Bacak zemin ile temas ettiğinde torkmetre sayesinde zemine uygulanan basınç ölçülür ve şok emiciler vasıtasıyla kalçadan itibaren doğal sıçrama hissi oluşturulur. Bu özelliği diğer diz eklemlerinden ayırıcı bir önemli bir unsurdur. Diğer diz eklemlerinde sadece burkulmalara karşı direnç oluşturulur. Power Knee bu özelliği sayesinde alanında tekdir.

Amputasyon Seviye:POWER KNEETransfemoral
POWER KNEE EUP *İkili Transfemoral 
Tek taraflı kalça dezartikülasyonu 
Tek taraflı Hemipelvektomi
Max Hasta Ağırlık:165kg (£ 363)

 

 

POWER KNEE Ürün Bilgileri
Net Ağırlık:2.7kg (£ 6) w / 0 pil
Pil Ağırlık:0,49 kg (1,1 £)
Yükseklik inşa:275mm (10 13/16 “)
Diz Fleksiyon:120
Minimum Açıklık:380 mm (14 15/16 “)
Diğer:Alüminyum Çerçeve İnşaat
İç Uzatma Yrd