Mekanik Diz Eklemleri

Bacak protezlerinde, yaygın olarak kullanılan diz eklemleridir. Mekanik diz eklemleri, bünyesinde herhangi bir elektronik ünite barındırmayan farklı kullanıcı gruplarına göre farklı fonksiyonellik sunan protez diz eklemleridir. Bazı mekanik protez diz eklemleri son derece basitken, özellikle aktif kullanıcı grubuna hitap eden mekanik protez diz eklemleri pnömatik veya hidrolik sistemlerle kombine edilmiş diz eklemleri gibi daha kompleks yapıda mekanik protez diz eklemleri, halen günümüzde çok yaygın kullanılan eklemlerdir.

1-3R60 Ebs

Ergonomically Balanced Stride (EBS)  çok güvenli, konforlu ve doğal yürüme anlamına gelmektedir. Çok eksenli yapısı yerden ayağı kaldırma işlemini geliştirir. Çeşitli yürüme hızları mümkündür. Güvenli ve konforlu yürümek için idealdir. Doğal Güvenli ve konforlu yürümek için idealdir. Doğal yürüyüş pozisyonu olan “yürüme esnasında topuğun yere değdiği anda diz ekleminin hafif kıvrılması” 3R60 EBS diz ekleminde mümkündür.Konforlu bir şekilde aşağı doğru adım atabilirsiniz. Bu özelliği sayesinde bozuk yüzeylerde de daha konforlu ve daha güvenli yürümenizi sağlar. EBS fonksiyonunun avantajı uzun süre protez üzerinde ayakta kalma esnasında ortaya çıkar. 3R60 ile koşamazsınız fakat acele işleriniz için ideal bir eklemdir. Bu eklemle uzun süre ayakta kalabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için her zaman uzmanımızla görüşebilirsiniz.

Bir bakışta

 • Özellik:  Ergonomically Balanced Stride (EBS)  çok güvenli, konforlu ve doğal yürüme 
 • Çok eksenli yapısı yerden ayağı kaldırma işlemini geliştirir. 
 • Çeşitli yürüme hızları mümkündür
 • Mobilite seviyesi 2 ve 3 için tavsiye edilir 

2-3R80

3R80 geliştirilmiş döner hidrolik sistemle çalışır. Bu sayede geniş çaplı kullanıcılara daha fazla konfor ve güven sunar.Kullanıcı 3R80 ile daha az bir hareketle yürüyüş salınımını başlatabilir. Bu diz eklemi düşük, orta ve yüksek hızlarda yürüyüş kontrolüne olanak verir.

Döner hidroliği içinde barındıran rezistans istem dışı bükülmeleri önleyerek güvenli bir yürüyüş sağlanır. Rezistans kişiye göre ayarlanabilir. Bu hidrolik güvenlik sistemi yalnızca 3R80 de bulunmaktadır. Bu direnç proteze uygulanan yük kalkar kalkmaz salınım fazı kontrolü alarak, kullanıcının hızına otomatik olarak adaptasyon sağlar.

Bir bakışta

 • Patentli döner hidrolikleri basma ve salınım fazlarını kontrol eder
 • Basma ve salınım fazları arasında geçiş bekleme süresi yoktur
 • Geniş hız aralığında dinamik, yumuşak yürüme biçimi sunar
 • Mobilite seviyesi 3 ve 4 için uygundur
 • 125kg vücut ağırlığına kadar onaylıdır.

3R80 geliştirilmiş döner hidrolik sistemle çalışır. Bu sayede geniş çaplı kullanıcılara daha fazla konfor ve güven sunar.Kullanıcı 3R80 ile daha az bir hareketle yürüyüş salınımını başlatabilir. Bu diz eklemi düşük, orta ve yüksek hızlarda yürüyüş kontrolüne olanak verir. Döner hidroliği içinde barındıran rezistans istem dışı bükülmeleri önleyerek güvenli bir yürüyüş sağlanır. Rezistans kişiye göre ayarlanabilir. Bu hidrolik güvenlik sistemi yalnızca 3R80 de bulunmaktadır. Bu direnç proteze uygulanan yük kalkar kalkmaz salınım fazı kontrolü alarak, kullanıcının hızına otomatik olarak adaptasyon sağlar.

Bir bakışta

 • Patentli döner hidrolikleri basma ve salınım fazlarını kontrol eder
 • Basma ve salınım fazları arasında geçiş bekleme süresi yoktur
 • Geniş hız aralığında dinamik, yumuşak yürüme biçimi sunar
 • Mobilite seviyesi 3 ve 4 için uygundur
 • 125kg vücut ağırlığına kadar onaylıdır.

Ayrıntılı bilgi için uzmanımızla görüşebilirsiniz.