Elektronik Kol Protezleri

Elektronik Kol Protezleri

Dinamik Ortopedi tecrübeli ve konusunda uzman kadromuz ile 2005 yılından beri yenilikleri takip ederek kaliteyi ve doğru olanı yapma güdüsü ile bu zamana kadar gelmiş bulunmaktayız. Alanlarında uzman doktorlarımızla birlikte hastalarımızın psikolojisine ve kendilerini rahat hissetmelerine öncelik vererek işlevleri kolay bir şekilde yerine getirmeleri için çabalamaktayız. Protez kol uygulamaları kliniğimizde uzman kadromuz tarafından kullanıcılara uygun olarak tasarlanmaktadır.

Kol protezi doğuştan veya sonradan trafik kazaları, iş kazaları, bazı hastalıkların sonucunda oluşan ampütasyon durumlarında kullanılamayan kol işlevlerini yerine getirmek için üretilen yapay bir uzuvdur. Bireylerin hem psikolojik olarak kendilerini iyi hissetmeleri için hem de işlevlerini tek başına yerine getirebilmeleri için tasarlanmıştır. Dinamik ortopedik olarak elektronik kol protezlerinde kullanıcılarımızın kol işlevlerini rahatça yerine getirmelerini sağlamaktayız. Kol protezlerimiz: Myo Elektronik Kol Protezleri, Bebionic Biyonik Kol Protezi, İ-Limb Ultra Biyonik El Protezi, Utah Arm 3, Ltı Boston Digital Arm, Dynamicarm olarak bunlardan oluşmaktadır.

Myo Elektronik Kol Protezleri: harici güç ile çalışan protezlerdir. Bu da hastanın kas gücü ile değil elektrik gücü ile çalıştıkları anlamına gelmektedir.

Bebionic Biyonik Kol Protezi: biyonik el zarif tasarımı ile kullanılan rahatlığı sunar. Performans, dayanıklılık ve rahat kullanım öncelikleri ile üretilmiştir. Standart kullanıma ile uyumlu ve bütün eklemleri hareketli parmaklar, kavrama kabiliyeti ve üstün hareket sayesinde doğal el hareketleri ile el işlevlerini yapabilmesi sağlanır.

İ-Limb Ultra Biyonik El Protezi: Touch Bionics tarafından geliştirilen Biosim yazılımı ile çalışan biyonik i-limb ultra el protezi doğal bir elin yapabileceği tüm işlevleri karşılayabilecek görevlere sahiptir. Tetikleme ve çoklu kavrama özellikleri ile bir nesne üzerindeki etkisini yavaş yavaş artırabilen tek biyonik el protezidir.

 Utah Arm 3: 1981 yılından bu yana dirseküstü amputasyonlarında en çok tercih edilen myo elektrik kol protezi üreticilerinden biri olmuştur. İlk olarak Dr. Steve Jacobsen öncülüğündeki Utah üniversitesi Mühendislik Dizayn Merkezi bünyesinde çalışmalar başlamıştır. Kol protezleri sektöründe en çok tercih edilen ve güvenilir bir firma imajıyla günümüze kadar devam etmiştir.

Ltı Boston Digital Arm: Kol protezi birçok gelişmiş özelliğe sahiptir. Dirseğe ek olarak 4 adede kadar protez cihazı kontrol edilir. LTI, 2001 yılının başlarında Boston Digital Kol Sistemini piyasaya sürdü. Bu son teknoloji protez sistemi, gelişmiş performans ve optimum hasta ayarı için mikroişlemci teknolojisine sahiptir.

Dynamicarm: Dynamic Arm Dirsek Üstü Kol Protezi dünyanın sürekli aktif çalışan ve servo motorla işletilen ilk dirsek eklemidir. İnsan kolunun hareketlerini her zamankinden daha yakın gerçekleşmesini sağlayan elektronik kontrollü eklem modüldür. Oldukça da hızlıdır. Servo motorları sayesinde enerji tüketimi oldukça düşüktür. 6kg’a kadar ağırlık kaldırabilir. Hızlı pürüzsüz ve güçlüdür.