Elektronik Bacak Protezleri

Elektronik Bacak Protezleri

Dinamik Ortopedi tecrübeli ve konusunda uzman kadromuz ile 2005 yılından beri yenilikleri takip ederek kaliteyi ve doğru olanı yapma güdüsü ile bu zamana kadar gelmiş bulunmaktayız. Alanlarında uzman doktorlarımızla birlikte hastalarımızın psikolojisine ve kendilerini rahat hissetmelerine öncelik vererek işlevleri kolay bir şekilde yerine getirmeleri için çabalamaktayız. Protez bacak uygulamaları kliniğimizde uzman kadromuz tarafından kullanıcılara uygun olarak tasarlanmaktadır.

Bacak protez doğuştan veya sonradan trafik kazaları, iş kazaları, bazı hastalıkların sonucunda oluşan ampütasyon durumlarında kullanılamayan bacak işlevlerini yerine getirmek için üretilen yapay bir uzuvdur. Bireylerin hem psikolojik olarak kendilerini iyi hissetmeleri için hem de işlevlerini tek başına yerine getirebilmeleri için tasarlanmıştır. Dinamik ortopedik olarak elektronik bacak protezlerinde kullanıcılarımızın bacak işlevlerini rahatça yerine getirmelerini sağlamaktayız. Bacak protezlerimiz: C-Leg Bilgisayar Kontrollü Protez Bacak, Rel-K, Power Knee, Proprio Foot, Rheo Elektronik Diz Eklemi, Harmony Sistem, Genium, Plie Elektronik Diz Eklemi olarak bunlardan oluşmaktadır.

C-Leg Bilgisayar Kontrollü Protez Bacak: C-Leg 125 kg beden ağırlığına kadar diz üstü amputeler için uygundur. Aktif hastalar veya emniyet gereksinimi yüksek yaşlı hastalar C-Leg’in avantajlarından faydalanabilirler. Yelpaze; genç bir anneden ve serbest meslek sahibi işletmeciden halen aktif yaşlı insanlara kadar uzanır.

Rel-K: Üstün performansı, eşsiz tasarımı, en güvenli özelliği, son teknoloji ürünü sensörleri ve 4 mod özelliği ile hareketlerinizde kolaylığın, rahatlığın ve özgürlüğün tadına varın. REL-K’nın amacı diz eklemlerinden şikayetçi olan kullanıcıların hayatı her hareketini yerine getirmesi sağlanmaktadır.   

Power Knee: Diz üstü kullanıcıları için dinamik ortopedi tarafından dünyanın ilk ve tek servo motorlu dizayn olan Power Knee son derece akıllı bir diz eklemidir. Özellikle çökme kalkma, merdiven çıkma inme ve engellerden geçmek için tasarlanmıştır. Power Knee kullanıcının uzuvunu tamamlar niteliktedir.

Proprio Foot: Össur, ürünlerinin işlevselliğini iyileştirmek için devamlı çalıştırmaktadır. Güçlü ve sağlam duruş, daha sağlam bir motor, uzun pil ömrü ve geniş bir kullanıcı aralığı çok sayıda avantaj sunan yeni PROPRIO FOOT şimdi çok daha iyi teknoloji ile dinamik ortopedi tarafından hizmetinize sunulmaktadır.

Rheo Elektronik Diz Eklemi: Rheo Knee belirgin özelliği akıllı diz eklemi olmasıdır. Zamanla kullanıcının nasıl yürüyeceğini, nerede nasıl tepki vereceğini öğrenir. Bu sayede de bireysel yürüyüş stilleri ve farklı ortamlara uyum sağlar.

Harmony Sistem: Soketle Lineer arasındaki havayı etkin şekilde azaltır. Bu bir pompa ve bir tahliye subapı sayesinde sağlanır. Atılan her adımla sistem etkinleşir ve belirlenen alan içerisinde sistem ihtiyaç duyulan vakumu da ayarlar.

Genium: Bionic sezgisel olarak hareket eden, adımlarınızı önceden tahmin edip ivmelenen bionik diz eklemidir. Bu özelliği ile alanında dünyada ilk olma özelliği de taşımaktadır. Dinamik ortopedi olarak kullanıcılarımıza gereken hizmetleri sağlamaktayız.

Plie Elektronik Diz Eklemi: 2.0 MPC KNEE – Mikro işlemcili, salınım ve duruş fazı kontrollü diz eklemi sezgisel ve kullanımı kolay Plie 2.0 kurulum sihirbazı optimum performansı sağlamak için her kullanıcıya özel yürüme dinamiklerini değerlendirir. Uyum sağlama sürecini minimuma indirir ve son derece verimli hale getirerek ayarları otomatikleştirir.