Çocuk Protezleri

Çocuklarda protez uygulamaları, yetişkinlere göre farklılıklar arz eder. Amputasyon sebebi, çocuğun okul ve oyun ortamları ve aynı zamanda psikolojik kabul edilebilinirliği önemli etmenlerdir. Gerekirse terapistle birlikte çalışılması gerekebilinir.Merkezimiz çocuk protezleri konusunda çok uzun bir tecrübeye sahiptir.

1-Flex-Foot 

Flex-Foot özellikle çocuklar için tasarlanmıştır. Karbon Fiber alaşımından dolayı ve özel tasarım Karbon-X topuktan dolayı şoku emip, enerji dönüşümü sağlar. Bu sayede hem rahat bir salınım hem de daha uzun adım atılmasına olanak sağlar. Böylece çocuklarınız günlük aktivitelerinde arkadaşlarından geriye kalmaz.

2-Total Diz 

Son derece dayanıklı hafif alüminyum alaşımdan imal edilmiştir.Toplam ağırlığı 365 gr dır.Ödüllü bir ürün olan total dizin bir çok özelliği bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçı oyun esnasında dayanıklılığı arttırmak ve aşınmayı yarıyarıya indirmek için iğne yatakları yerine kompozit yatakların olması, titanyum geri bağlantısının standart bir bileşen olması, uzatma için ikili seçeneği sayabiliriz.

3-Flex-Run 

Flex-Run çocuklar için özel tasarlanmıştır. Özellikle spor aktivitelerinde bulunan çocukların bu faaliyetlerinden geri kalmaması için tasarlanmış bir üründür.

Çalışan ayak en esnek olacak şekilde tasarlanmıştır, Flex-Run New artmış yastıklama sunar ve düşük frekanslı dinamik Transfemoral ve transtibial kullanıcılar için bu ayak idealdir.

4-Iceross Stabilo 

Iceross Stabilo  New, çocukların günlük aktivitelerinde, yüksek darbelerde dahi denge ve konforları için tasarlanmıştır. Iceross Stabilo  Silikon Liner, bu sayede daha istikrarlı oyun, daha aktif cilt bakımı sunar.

Ürün Özellikleri: Konfor ve Koruma, Aktif Cilt Bakımı, Nemlendirici sayesinde cilt sağlığı, Pistonlama sayesinde doku istikrarı, Silikon ve kapak arasındaki güçlü yapıştırma sayesinde radyal güç oluşumu, İstenilen renklerde astarın yüksek çözünürlükte desen baskısı.

Çocuk protezleri, çocukların yaşlarına, boy ve kilolarına göre tasarlanır. Protezler, genellikle yumuşak ve esnek malzemelerden yapılır ve çocukların hareketlerine uyum sağlamak için özel olarak tasarlanır. Dinamik Ortopedi, çocukların protez kullanımı konusunda rahat ve güvende hissetmeleri için özenle tasarlanmış protezler sunar.

Protez kullanımı, çocuklar için özellikle önemlidir, çünkü doğal bir hareket ve his kaybı yaşamalarına neden olabilir. Dinamik Ortopedi, çocuk protezleri konusunda uzmanlaşmış bir firma olarak, çocukların normal bir yaşam sürdürmelerine yardımcı olmak için en son teknoloji ürünü protezler sunar. Protezler, çocukların hareketlerine uyum sağlamak için özel olarak tasarlanır ve çocukların protez kullanımı konusunda rahat ve güvende hissetmelerini sağlar.

Dinamik Ortopedi, çocukların özel ihtiyaçlarını karşılayan birçok çocuk protezi seçeneği sunar. Bunlar arasında el, kol, bacak ve ayak protezleri gibi çeşitli seçenekler yer alır. Protezler, çocukların hayatlarını kolaylaştırmak için özel olarak tasarlanır ve çocukların hareketlerine uyum sağlamak için esnek ve hafif malzemelerden yapılır.

Çocuk protezleri, çocukların doğal bir hareket ve his kaybı yaşamalarını önleyerek, normal bir yaşam sürmelerine yardımcı olur. Protezler, çocukların günlük aktivitelerini yapmalarını sağlar ve özgüvenlerini yeniden kazanmalarına yardımcı olur. Dinamik Ortopedi, çocuk protezleri konusunda uzmanlaşmış bir firma olarak, çocukların ihtiyaçlarına uygun protezler sunarak, çocukların sağlıklı bir şekilde gelişmelerine yardımcı olur.

Sonuç olarak, Dinamik Ortopedi, çocuk protezleri konusunda uzmanlaşmış bir firma olarak, müşterilerine en son teknoloji ürünü protezler sunar. Çocuk protezleri,çocukların doğal hareketlerini ve hislerini kaybetmelerini önleyerek, normal bir yaşam sürmelerine yardımcı olur. Protezler, çocukların özgüvenlerini yeniden kazanmalarına ve günlük aktivitelerini yapmalarına olanak tanır. Dinamik Ortopedi, çocukların ihtiyaçlarına uygun özel protezler tasarlar ve üretir, böylece çocuklar rahat ve güvende hissederler.