Çocuk Protezleri

Çocuklarda protez uygulamaları, yetişkinlere göre farklılıklar arz eder. Amputasyon sebebi, çocuğun okul ve oyun ortamları ve aynı zamanda psikolojik kabul edilebilinirliği önemli etmenlerdir. Gerekirse terapistle birlikte çalışılması gerekebilinir.Merkezimiz çocuk protezleri konusunda çok uzun bir tecrübeye sahiptir.

1-Flex-Foot ® Yeni

Flex-Foot özellikle çocuklar için tasarlanmıştır. Karbon Fiber alaşımından dolayı ve özel tasarım Karbon-X topuktan dolayı şoku emip, enerji dönüşümü sağlar. Bu sayede hem rahat bir salınım hem de daha uzun adım atılmasına olanak sağlar. Böylece çocuklarınız günlük aktivitelerinde arkadaşlarından geriye kalmaz.

2-Total Diz ® Yeni

Son derece dayanıklı hafif alüminyum alaşımdan imal edilmiştir.Toplam ağırlığı 365 gr dır.Ödüllü bir ürün olan total dizin bir çok özelliği bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçı oyun esnasında dayanıklılığı arttırmak ve aşınmayı yarıyarıya indirmek için iğne yatakları yerine kompozit yatakların olması, titanyum geri bağlantısının standart bir bileşen olması, uzatma için ikili seçeneği sayabiliriz.

3-Flex-Run ™ Yeni

Flex-Run çocuklar için özel tasarlanmıştır. Özellikle spor aktivitelerinde bulunan çocukların bu faaliyetlerinden geri kalmaması için tasarlanmış bir üründür.

Çalışan ayak en esnek olacak şekilde tasarlanmıştır, Flex-Run New artmış yastıklama sunar ve düşük frekanslı dinamik Transfemoral ve transtibial kullanıcılar için bu ayak idealdir.

4-Iceross Stabilo ® Yeni Silikon Liner

Iceross Stabilo  New, çocukların günlük aktivitelerinde, yüksek darbelerde dahi denge ve konforları için tasarlanmıştır. Iceross Stabilo  Silikon Liner, bu sayede daha istikrarlı oyun, daha aktif cilt bakımı sunar.

Ürün Özellikleri:

  • Konfor ve Koruma 
  • Aktif Cilt Bakımı
  • Nemlendirici sayesinde cilt sağlığı 
  • Pistonlama sayesinde doku istikrarı
  • Silikon ve kapak arasındaki güçlü yapıştırma sayesinde radyal güç oluşumu
  • İstenilen renklerde astarın yüksek çözünürlükte desen baskısı