C-Leg Bilgisayar Kontrollü Protez Bacak

C-Leg 125 kg beden ağırlığına kadar diz üstü amputeler için uygundur. Hem aktif hastalar hem de emniyet gereksinimi yüksek yaşlı hastalar C-Leg’in avantajlarından faydalanabilirler. Yelpaze;genç bir anneden ve serbest meslek sahibi işletmeciden halen aktif yaşlı insanlara kadar uzanır.

C-Leg geliştirilirken yürümenin tüm evrelerinde mümkün olan en yüksek güvenliğin sağlanması ön planda tutulmuştur. C-Leg,kapsamlı yazılım parametreleri üzerinden akıllı şekilde kontrol edilir. C-leg düzenli olarak yürümenin hangi aşamasında bulunduğunuzu algılar. Bir adım siklüsü boyunca C-Leg’e o anki yürüme statüsü hakkında 50 ölçüm değeri ulaşır. Bir diz açısı sensörü,ilgili adım uzunluğu ve adım frekansına bağlı olarak salınım fazında dinamik kontrol için gerekli bilgileri aktarır. Tüp adaptöründe bulunan moment sensörü ise duruş fazının emniyete alınması için topuğun yere teması ve ayak ucuna binen yükle ilgili verileri belirler.

Servo motorlar gerekli amortismanın sağlanması için hidrolik subaplarını ayarlar topuğun yere temasından hafifçe salınım fazına geçiş için yüksek ölçüde güvenlidir. Ayarlar gerçek zamanda oluşur. Yavaş veya hızlı yürüdüğünde. Bütün ölçüm ve ayar işlemleri mikro prosesörler üzerinden koordine edilir.C-Leg,ölçüm değerlerinive bireysel program parametrelerini dikkate alarak kendini farklı durumlara göre ayarlar. Sorunsuz hareket edebilirsiniz. İster merdiven inerken, isterse eğim aşağıya veya farklı zemin yapıları üzerinde yürürken protezinize konsantre olmanız artık gerekmez ve ayrıca yürürken belirgin şekilde daha az enerji harcarsınız. Attığınız her adıma dikkat etmenize gerek kalmaz .C-Leg yürümenin yeni boyutudur.

C-Leg diz eklemi Tasarımı

C-Leg® story Robert'in Hikayesi

C-Leg Kılıfınızı Nasıl Sanat Eserine Dönüştürürsünüz

Neden C-Leg Diz Eklemi

Tecrübe edilmiş güvenlik

Tecrübe edilmiş güvenlik

C-Leg’in piyasaya sürümünün ardından, yaklaşık 15 yıldan beri mobilite yeniden tanımlandı. Bugün C-Leg, dünya çapında en emniyetli mikroişlemcili protezdir. Bu tip diğer protezler, bir çok çalışmada kıyaslanıp test edilmemiştir

Emniyetli tökezleme koruyucu

C-Leg’de kendininizi C-Leg’in tökezleme emniyetine bırakabilirsiniz.Kritik tökezleme durumlarında darbe sönümleme özelliği sayesinde yeniden daha hızlı harekete devam edebilirsiniz. Böylece düşme riskini önlemiş olursunuz.

Emniyetli tökezleme koruyucu

Doğal Yürüme

Doğal Yürüme

Mekanik ve elektronik özellikler sayesinde C-Leg, salınım fazı optimal düzenleme özelliğine sahiptir. Diz ekleminin daha kolay hareketinde olduğu gibi daha doğal harekete imkan sağlar. Saniyede 50 kez güç ve hız ölçülür, aynı anda hesaplanır ve işlem yapılır. Tam olarak mikroişlemci, eklemin takılmasına böyle hükmeder. Otomatik ve eş zamanlı.

Yeni Hareket Özgürlükleri

Merdiven inmeden, aşılması çok tehlikeli engellere yada eğimli arazilere, C-Leg kendini otomatik ayarlar. Fizyolojik hareket, vücudunuzu korur ve yürürken daha az enerji harcarsınız. Tökezlemede, karanlıkta, ya da kalabalıkta yürümek bir sorun teşkil etmez. C-Leg, basma fazına yüksek direnc ile dayanır ve yalnız salınım fazında açılır.

Yeni Hareket Özgürlükleri

Kişiye Özgü Tasarım

Kişiye Özgü Tasarım

C-Leg kılıfı günlük bir çok durumda koruma sağlar.Daha fazla bilgi için http://www.ottobock.de/protector-design linkini ziyaret edebilir. Zevkinize uygun kişisel C-Leg kılıfınızı seçebilirsiniz.

Boş vakitlerinizde spor yapmak daha kolay

Eklemin işlevleri ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabilir. 3 farklı mod farklı spor türleri çin kullanılabilir. Bu modları uzaktan kumanda yardımı ile kolayca ayarlayabilirsiniz.

Boş vakitlerinizde spor yapmak daha kolay

C-Leg diz eklemi

C-Leg, 15 yılı aşkın süredir diz üstü amputelere arz edilmektedir. Dünya çapında 40 bini aşkın kullanıcı C-Leg’e güvenmektedir. Mikroişlemcili bacak protezi C-Leg, gündelik hayatta yüksek stabilite ve bağımsızlık beklentisi olan hastalar içindir.Aynı zamanda mobilite ve özgürlük de söz konusudur. Diz eklemi, kompleks bir sensör sistemi ile denetlenir. Bu sensör sistemi sayesinde, değişen yürüme hızlarına uyum sağlanmaktadır. Emniyetsiz durumlarda bile, örneğin yavaş-hızlı yürüme,engelleri aşarak ve merdiven inerken, C-Leg, tüm bu günlük hareketleri mümkün kılar.