Ataşehir Elektronik Kol Protezi Uygulama Merkezi

Ataşehir Elektronik Kol Protezi Uygulama Merkezi +90 212 219 39 22

Ataşehir Myoelektronik Kol Protezleri

Myoelektrik kontrollü kol protezleri harici güç ile çalışan protezlerdir, bu da hastanın kas gücü ile değil elektrik gücü yardımıyla çalıştıkları anlamına gelir.

MYOElektrik Kol Protezleri

Myoelektrik kontrollü kol protezleri harici güç ile çalışan protezlerdir, bu da hastanın kas gücü ile değil elektrik gücü yardımıyla çalıştıkları anlamına gelir.

Sistem Elektrik Eller

Hasta memnuniyeti, yuvarlak nesneler dahil farklı şekilli nesneleri kavrayabilmek ile  kazanılır. Kullanışlı, dayanıklı, çabuk bozulmayan, yüksek kavrama hızı ve kavrama gücü olan aynı zamanda hafif, düşük enerji tüketimi ve doğal görünümlü protezler istenmektedir.

Sonuç , üç parmak kavrama ile Otto Bock Sistem ElektroEl. Meknizması, iç el sistemi ve kişisel olarak yeniden boyanabilen ve özel uygun boyama kalemleri ile daha doğal görünüm yaratılabilen kozmetik eldivenden oluşur. Şafta mekanik ve elektriksel bağlantıları sağlamak için değişik ölçüler ve bağantı olasılıkları mevcuttur, bu size protezinizi bir çok endikasyonda kullanabilmenizde yardımcı olur.

 Michelangelo

Yeni Axon-Bus sistemi ile birlikte, Michelangelo El protez kol bağlantı parçaları için ürün geliştirme bir kilometre taşıdır.

Michelangelo El

Bir bakışta

 • Başparmak ayrı ayrı yerleştirilmiş olabilir
 • Yedi farklı el pozisyonları
 • Esnek bilek eklemi
 • Çok doğal görünümlü bir görünüm

Insan eli şaşırtıcı kahramanlık yeteneğine sahiptir. Bizim eller hassas ve hız eğitilmiş olabilir.

Doğal haliyle kopyalayan ve gibi doğal el mümkün olduğunca fonksiyonları birçok protez teknolojisi için en büyük zorluklardan biridir. Ve onunla birlikte gider özgürlüğü – Michelangelo El inanılmaz fonksiyonu sağlar. Özel tasarımı sayesinde, doğal bir vücut görüntü içine güzel entegre. Dört yüksek kaliteli AxonSkin eldiven Michelangelo El için kullanılabilir. Saydam eldiven ile Michelangelo El büyüleyici tasarım gösterin.

MyoHand VariPlus Speed

 MyoHand VariPlus Speed® ile nesneleri hızlı ve hassas bir şekilde kavrayabilirsiniz. Her koşula uyum sağlayabilmek için kavrama gücünü ve hızını kendiniz ayarlayabilirsiniz.

MyoHand VariPlus Speed®

Bir bakışta

 • 3 ayrı boyu vardır
 • 3 ayrı bağlantı seçeneği
 • Yüksek aktif oransal kavrama gücü (100 N’e kadar)
 • Yükse oransal hız (300 mm/s’e kadar)
 • Program seçimi 
 • Basınç sensörü sayesinde kavrama tanımlaması ve kavrama gücü artırımı

Yüksek kavrama gücü ve hızı sayesinde nesneler hızlı ve hassas şekilde kavranabilir. İhtiyaçlarınıza göre 6 değişik program seçilip adapte edilebilir. Bu, elin, ihtiyaçlarınıza ve becerilerinize göre optimum adaptasyonunu sağlar.

Başparmak sensörünün kullanılmaması nesneleri daha aktif ve bilinçli şekilde kavramanızı sağlar. MyoHand kavrama gücünü otomatik olarak tekrardan ayarlamadığı için nesneler belirli kas sinyalleri ile tutulmalı ve pozisyonlanmalıdır. Bu yüzden Otto Bok düşük amputasyonlu aktif hastalar için MyoHand VariPlus Speed® önerir. Elin önemli bir avantajı, kavrama gücünü 100 N’e kadar aktif olarak ayarlayabilmenizdir. Uygulamayı yapan protez teknisyeni sizin ihtiyaçlarınıza göre farklı kontrol programları arasından seçebilir. Kavrama hızı ve gücü yine sizin ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabilir.

SensorHand Speed – Daha hızlı ve daha hassas kavrama !

Baş döndüren saniyede 300 mm açma/kapama hızı, (öncekinin iki katından fazla) ve geliştirilmi EMG sinyal işleme, yeni ” SensorHand™ Speed” eşsiz performans.

SensorHand Speed

Bir bakışta

Baş döndüren  saniyede 300 mm  açma/kapama hızı, (öncekinin iki katından fazla)  ve geliştirilmiş EMG sinyal işleme, yeni ” SensorHand™ Speed”  eşsiz performans.

Ek olarak, alanında tek AutoGrasp özelliği, gerektiğinde kavrama kuvvetini değiştirerek ve  kontrol ederek objelerin kaymasını engeller. Önceki el sensörleri ile beraber, obje kavranmadan önce kaymasını farkeder ve otomatik olarak objenin düşmesini önlemek için kavrama kuvvetini artırır. SensorHand™ Speed  aynı zamanda bir ya da iki giriş cihazı kullanmanızı ve çeşitli kontrol opsiyonlarından seçim yapmanızı sağlar. 
    
Dünyanın En İyi Eli Daha İyi Hale Geldi 

Daha hızlı ! 15-300 mm/saniyeden başlayan orantılı hız. Diğer myoelektrik ellerden iki kat daha hızlı ( Standart eller yaklaşık 130 mm/saniye hızda çalışırlar).EMG sinyal işleme ve SPEED’i kullanıcının sinyallerine daha bağlı yapan yazılım geliştirilmiştir.Kullanıcıya uyum hızı yüksektir çünkü eli açmak , açma kapama arasında geçiş ve kavrama kuvvetini akümüle etmek daha hızlıdır. 

AutoGrasp özelliği kullanıcının basitçe bir objeyi tutmasnı ve objenin kayıp kaymadığını gözlemlemekle zaman kaybetmemesini sağlar. AutoGrasp gerekmediğinde kapatılabilir. Standart kayma-kavrama ile kullanıcı acil durumda hızlıca elini açabilir.

Mikroişlemci  ve geliştirilmiş yazılımı ile geliştirilen SPEED , zarar veren yüksek voltajlı pilleri kullanmaya gerek bıraktırmayarak daha hızlı ve sessizdir.Artırılmış açılış gücü sert eldivenlerden kaynaklanan zorluğu ortadan kaldrır.Düşük sıcaklıklarda etkilidir: SensorHandSPEED  -4°F/-20° C gibi düşük sıcaklıklarda da normal çalışır. 

Teknik Bilgi 
8E39=8 SensorHand™ SPEED – Laminasyon halkası ile
8E38=8 SensorHand™ SPEED – Çabuk çıkarılabilen bilek ile

• Voltaj 6/7.2 V
• Açılma genişliği 100 mm
• Orantılı Hız 15-300 mm/second
• Orantılı kavrama kuvveti  0-100 N
• Ağırlık (iç el ) 460 g
• Sol ve Sağ  ölçüleri  7 1/4, 7 3/4, 8 1/4
• Otto Bock Energy Pack güç  kaynağı 757B20/757B321
• Otto Bock X-ChangePack® 757B15

DMC plus®

DMC (Dinamik Mod Kontrolü) myoelektrik protezlere yeni bir standart getirdi: Kavrama hızı ve kuvveti, kas sinyalleri ile kontrol ediliyor.

DMC plus®

Özellikler

DMC (Dinamik Mod Kontrolü) myoelektrik protezlere yeni bir standart getirdi: Kavrama hızı ve kuvveti, kas sinyalinin gücü ile orantılı olarak kontrol edilir. Tepki karakteristiğine gelince, daha hassastır; işte yeni DCM Plus! Bu kontrol aynı zamanda yeni bir güvenlik modu özelliğini taşır: Bir kere maksimum kuvvetle kavradıktan sonra, eli açmak için biraz daha yüksek bir EMG sinyali gerekir. Bu, kasın istemdışı kasılması ile elin açılma şansını azaltır. Digital Twin Kontrol , iki klasik dijital kontrol ve Çift Kanal Kontrolünü (Tek Site) tek elde birleştirir. Bu yolla protez teknikeri, hasta için en uygun kontrol moduna karar verebilir. Yeni Otto Bock Sistem Elleri DMC Plus ve Digital Twin Kontrol, Otto Bock Lithium-Ion Energypack ile kullanılması için optimize edilmiştir.

Digital Twin

Digital Twin Control, iki klasik,  Sayısal Kontrol ve Çift Kanal Kontrol ‘ü( Tek Site) tek el içinde birleştirir.

Dijital Twin®

Özellikler

Digital Twin Control, iki klasik,Dijital Kontrol ve Çift Kanal Kontrolü( Tek Site) tek el içinde birleştirir. Bu yolla protez teknikeri hangi kontol modunun hastası için uygun olduğuna karar verebilir.

Sistem Elektrik El, Ölçü 7

Yetişkinler için Sistem Elektrik Ellerin ve çocuklar için olan 2000 Elektrik El’in ölçü sistemi yeterliliğini ve kendini kanıtlamıştır. El kılıfları çocuklardan yetişkinlere geniş ölçü aralığındadır. 

Sistem Elektrik El, Ölçü 7

Yetişkinler için Sistem Elektrik El ve çocuklar için olan 2000 Elektrik El’in ölçü sistemi etkinliğini kanıtlamıştır. El kılıfı çocuklardan yetişkinlere farklı boyutlarda bulunmaktadır.
Yeni Otto Bock ölçü 7 Sistem Elektrik El, çocukların 2000 Elektrik El’i ve Sistem Elektrik El arasındaki boşluğu kapatır. Ayrıca uzun güdüğü olan hastalar için de kullanışlıdır. Önemli ölçüde daha küçük, kısa ve hafif olmasına rağmen ölçü 7 yine de Sistem Elektrik El ile aynı kavrama hızı ve kavrama gücüne sahiptir. 

El sadece 350g ağırlığındadır (İç el ve bilek bağlantıları dahil) ve bir sonraki büyük ölçü olan 71/4 ‘e göre 100 g daha hafiftir.  Dahası, ölçü 7 1/4’ten 33mm daha kısadır ve ayrıca çok uzun güdüğe sahip hastalar için de uygundur. Yeni Sistem Elektrik El, Ölçü 7 kişisel bilek seçimi ile sunulur: Quick-Disconnect Wrist, kalıp döküm halka ya da  vidalı çivi.

DMC plus® ya da  DigitalTwin® kontrol ile uyumludur.
Ölçü 7 El  DMC’de ve  Digital Twin’de bulunur.
8E38=6-R/L7 ve =7-R/L7 Çabuk çıkarılabilen
8E39=6-R/L7 ve =7-R/L7 Laminasyon Halkası

Ataşehir Bebionic Biyonik Kol Protezi

Bebionic biyonik el zarif tasarımıyla kullanım rahatlığı sunan protez, dayanıklılık, performans ve kolay kullanım ilkeleri ile üretilmiştir. Doğal kullanıma uyumlu ve tüm eklemleri hareketli parmaklar, üstün hareket ve kavrama kabiliyeti sayesinde doğal el hareketleri kullanarak günlük işlerin yapılabilmesine imkan sunar.

Hassas Açık Tutuş

Bebionic biyonik el protezi ile hassas açık tutuş yapılabilir. Başparmak, işaret parmağının tam karşısında durarak kullanıcıya çok küçük nesneleri hızlı ve doğru bir şekilde kaldırma ve hareket ettirme olanağı sağlar. İlk olarak hem işaret parmağı hem baş parmak kapanır, baş parmak orta noktada statik bir şekilde dururken işaret parmağı nesneyi tutmak için baş parmağa doğru kapanmaya devam eder. Orta, yüzük ve serçe parmaklar doğal bir şekilde hafifçe esnerler. Baş parmağın sadece işaret parmağıyla temas etmesini sağlamak için tekniker tarafından manuel olarak yeniden konumlandırılması gerekmektedir.

Hassas Kapalı Tutuş

Biyonik elin sağladığı bu tutuş, orta, yüzük ve serçe parmakların tamamen açık kalmaları yerine avuç içine kapanmaları dışında hassas tutuş ile aynıdır.

Ataşehir i-limb ultra Biyonik El Protezi

Touch Bionics tarafından geliştirilen Biosim yazılımı ile çalışan biyonik i-limb ultra el protezi bugün doğal bir elin üstleneceği tüm işlevleri karşılayabilecek niteliklere sahiptir.
Tetikleme ve çoklu kavrama özellikleri ile öne çıkan ürün bir nesne üzerindeki kavrama etkisini yavaş yavaş artırabilen tek biyonik el protezidir.

İ-Limb Ultra Biyonik El Protezi’nin Genel Özellikleri

 • Çoklu kavrama özelliği sayesinde parmaklardaki kavrama gücünü yavaş yavaş arttırmak mümkündür.
 • Özel hareket seçim fonksiyonu sayesinde elle belirlenen temel hareketlerin dışında, protez el sahibinin günlük kullanımında işe yarayabilecek diğer özel hareketleri yüklemekte mümkündür.
 • Ürün kapsamında hem hastaya hem de protez ortez teknikerine yönelik iki adet yazılım versiyonu bulunmaktadır. Bu yazılım ile hasta otomatik el modlarından birini seçebilir. Teknikerler yazılım sayesinde el bazındaki sinyalleri değerlendirebilir ve hasta için özel eğitim programlarından yararlanabilirler.
 • İ-limb ultra biyonik protezin üzerinde halihazırda iki adet kılıf bulunmaktadır.
 • İ-limb ultra ele doğal görünümünü veren özel kozmetik ile tamamlanan bir protezdir

Ataşehir Utah Arm 3 Kol Protezi

1981 yılından günümüze Utah Kol Protez ekipmanları,dirseküstü amputasyonlarında en çok tercih edilen myo elektrik kol protezi üreticilerinden biri olmuştur. İlk olarak Dr.Steve Jacobsen öncülüğündeki Utah Üniversitesi Mühendislik Dizayn Merkezi bünyesinde baslayan çalışmalar, 1987’de Motion Control firmasının kurulmasıyla devam etmiş, çok yakin bir zaman zarfı içinde de Utah 2 dirsek ekleminin lanse edilmesiyle kol protezleri sektöründen en çok tercih edilen ve güvenilir bir firma imajıyla günümüze kadar devam etmiştir.

‘Utah-3 Kol Protezi – Gerçege bir adim daha yakin…” 2004 yilinda Motion Control mühendisleri, Utah-3 kol protezine, dirsek eklemi uygulamalarinda bir ilk olarak mikroislemci entegrasyon uygulamasi gerçeklestirmislerdir. Bu sayede dirsek ekleminde de gerek protez uygulamari yapan uzmanlarin gerek se kullanicilarin kisisel ayarlamalari yapabilmelerine olanak saglamistir. Kullanimi çok kolay  arayüzüyle günlük aktivitelerden özel  ihtiyaçlara kadar yanit farkli beklentilere yanit verebilecek bir ürün ortaya çikmistir.Hassas ayar yapabilme olanagiyla el veya dirsek ekleminin istenilen hiz ve kuvvette hareketi kullanici veya prostetist tarafindan özellestirilebilinir.  ”Eş zamanlı Dirsek ve El Kontrolü” Utah-3 ün hareket kabiliyeti ve hassasligi hemen her hastaya maksimum fonksiyonalite imkanı sunar. Dirseküstü amputasyonları ve omuz dezartikulasyon seviyesinden amputasyonlarında kullanımı idealdir. Özel rehabilitasyon terapistleri tarafında verilen eğitimler neticesinde ürüne adaptasyon süreci oldukça kısa zamanda sağlanmaktadır.

Ataşehir LTI Boston Digital Arm Kol Protezi

Boston Digital Arm Kol Protezi Sistemi birçok gelişmiş özelliğe ve kabiliyete sahiptir. Dirseğe ek olarak dört adede kadar protez cihazı kontrol edebilir. LTI , 2001 yılının başlarında Boston Digital Kol Sistemini piyasaya sürdü . Bu son teknoloji ürünü protez sistemi, gelişmiş performans ve optimum hasta ayarı için mikroişlemci teknolojisine sahiptir.

LTI , 2001 yılının başlarında Boston DigitalKol Sistemini piyasaya sürdü . Bu son teknoloji ürünü protez sistemi, gelişmiş performans ve optimum hasta ayarı için mikroişlemci teknolojisine sahiptir. Sistem, güvenilir servis geçmişi nedeniyle Boston Elbow II ile aynı tahrik mekanizmasını korur. Ayrıca, bu tahrik ünitesi bugün piyasada bulunan diğer birçok protez dirseğe göre daha fazla tork sağlar – çoğu kullanıcının kısa sürede önemli bir fayda olarak tanıdığı bir özellik. Boston Digital Arm, diğer birçok dirsek protezi gibi bir terminal cihazını konumlandırmak için değildir. Bu sistem, ister iş başında, ister evde veya hobiler halinde iş yapabilir.

 Boston Dijital Kol Sistemi birçok gelişmiş özelliğe ve kabiliyete sahiptir. Dirseğe ek olarak dört adede kadar protez cihazı kontrol edebilir. Örneğin; Boston Digital Arm’ın mikroişlemci tabanlı denetleyicisi üzerinden eller, tutucular, bilek döndürücüler, omuz kilidi aktüatörleri vb. çalıştırılabilir. Bu protez cihazları, kullanıcı tarafından sıklıkla tercih edilen bir özellik olan birlikte daraltma anahtarlaması (veya bir anahtar) aracılığıyla kullanıcı tarafından sırayla seçilebilir ve çalıştırılabilir. Sistem yeterli giriş sensörleri sağlandığında aynı anda birden fazla cihazı kontrol edebilir.

Ataşehir Dynamicarm Kol Protezi

 Dynamic Arm Dirsek Üstü Kol Protezi; dünyanın sürekli aktif çalışan ve servo motorla işletilen ilk dirsek eklemidir. İnsan kolunun doğal hareketlerini bize her zamankinden daha yakın gerçekleşmesini sağlayan elektronik kontrollü eklem modülüdür. DynamicArm oldukça hızlıdır. Özel servo motorlarıyla enerji tüketimi oldukça düşüktür. 6 kg’a kadar ağırlık kaldırılabilir. Size işlerinizi halletmek için güç ve hız verir. Hızlı, pürüzsüz ve güçlüdür.

 • Elinizle konumlandırmak zorunda kalmadan içeriye veya dışarıya doğru çevirebilir.Bilek döndürücü, sinyaller tarafından kontrol edilir.
 • Lityum iyon pil ile birlikte güvenilir ve yüksek performans sunar.
 • Tüm elektro-mekanik bileşenlerine neredeyse anında sinyalleri iletir.
 • MyoSkin doğal protez eldiven ile 6 renk çeşidine destek verir.
 • 6 farklı renk tonuyla üretilen Ottobock Michelangelo Biyonik El eldivenleri, gerçekçi görünümü destekler.
 • Bükülme esnasında harekete yardımcı olurken kullanmadığımız anlarda enerji son derece etkili muhafaza edilir.
Hemen Arayın